Přestaňte snít, začněte konat!

Ahoj maminky,

taky sníte o tom, že Vaše práce bude váš koníček? Že do práce budete chodit s radostí nebo ani nebudete vědět, že pracujete, protože budete vydělávat peníze zrovna když se budete něčím bavit? Tak přestaňte snít a pořádně se do toho ponořte!! To že o něčem sníme nebo neustále mluvíme a myslíme na to, k ničemu není, musíme něco udělat!!!

Nejtěžší na to všem asi je odhodit stud a obavy, že to nedopadne dobře, že nás někdo bude hodnotit, že na to nebudeme mít čas a dalších milion překážek, které máme v hlavě. Nezapomeňte, v budoucnu můžete litovat toho, že jste to tehdy prostě jen nezkusili – a mateřská, to je ideální čas něco zkusit. Nejste zahlceni úkoly ze své práce, nestojí nad vámi šéf s deadline, nemusíte řešit problémy klientů. Ano, máte dítě, které vás potřebuje, ale vy také potřebujete provětrat hlavu něčím jiným než plínkami a papáníčkem. Takže dámy, směle do toho, svět venku čeká na vaše nápady!!!

Na svém blogu bych vám ráda předala pár rad, jak začít, jak zjistit, co vaši budoucí zákazníci vlastně chtějí, jak vymyslet něco, co budou opravdu chtít, jak zjistit, jestli je na trhu dostatečný potenciál nebo jak postavit prototyp služby a zkusit něco prodat. Před mateřskou jsem dělala konzultanta na inovace ve firmě Direct People a vymýšlení nových smysluplných nápadů byl mým denním chlebem, například projekt Levná tramvajenka se zrodil v mé hlavě. Teď bych vám ráda mé zkušenosti předala a podpořila maminky, které mají odvahu začít něco svého a změnit svět kolem sebe ?

Budu vám předávat znalosti z metodiky Human Centered Design (Design Thinking), Lean start up, Canvas, SPIN a další v postech na tomto blogu. Ráda uvidím i zpětnou vazbu nebo mi můžete klidně napsat email s dotazem, ráda vám poradím 🙂

V plánu mám také udělat nějaký víkendový workshop, kde bychom si odpočinuly od dětí a všechnu tu teorii více vyzkoušely. Kdo by měl opravdu zájem, můžete se klidně dopředu přihlásit na mém emailu (eva.sobrova@activemama.cz). První workshop bude určitě v Praze a další – uvidíme 🙂

Těším se, že Vás mé články budou třeba inspirovat k nějaké akci a že mi jednou dáte vědět, co skvělého jste vymyslely ?

Již brzy se můžete těšit na nový článek s tématem – Jak ale vědět, co budou zákazníci chtít?

Hezký den přeje,

Eva