Jak vypadá naše lekce cvičení?

Někdy slýchám obavy maminek, jak to s prckem na cvičení zvládnou. Některé dítko je totiž ještě v korbičce, druhé už leze, další běhá. A všechny tyto maminky chtějí cvičit. Jak to tedy skloubit? Jelikož je Lukáškovi rok, mám zkušenost se všemi těmito fázemi a zvládli jsme to ?  Dokonce i v zimě!

Jak to vypadalo?

Cvičit jsme začali, když Lukymu byly 4 měsíce. V korbičce byl do 6ti a půl měsíců a to bylo asi nejsnadněší. Navíc bylo léto. Zhruba do těch 5ti měsíců Lukáškovi nevadilo, když ležel v korbičce. Pozoroval nebe a stromy a byl spokojený. Navíc, když jsme cvičili na místě, vyndala jsem ho na deku. Koukal na nás a vyloženě se bavil ?  Nejtěžší období bylo asi když začal lézt v 7mi měsících a nechtěl být při cvičení na místě v kočárku. Venku byla zima a sníh a teploty pod nulou. Snažila jsme se ho tedy zabavit křupkami, rohlíkem, hračkami, dokonce i sněhem. Prostě čímkoliv aby chvíli vydržel v kočárku.

No a teď konečně přišlo obodbí chození a najednou je vše zase super ?  Vyndáme děti ven a i když není ještě úplné teplo, ničemu to nevadí. Udrží se na nožičkách a ťapají kolem cvičících maminek, tahají švihadla, cvičící gumy, klacíčky a všechno možné. Jelikož mají kolem sebe kamarády, ani je to moc neláká někam utíkat. Alespoň zatím ne. Možná ale nakonec skončíme cvičit na oploceném dětském hřišti ?

Takže maminky, v každé fázi dětského vývoje se dá venku cvičit!! Jsem toho živým důkazem. Navíc teď, když se již otepluje, není nic snazšího, než dát dítko ven na deku a je po starostech ?

Vše dětem přizpůsobujeme. Ze začátku cvičení se je snažíme udržet v kočárku, dáme si kolečko běhu kolem parku na zahřátí, pak pár cviků za kočárkem v pohybu a většinu lekce jsme na místě, cvičíme s vlastní váhou, gumami, využíváme lavičku pro spoustu cviků a někdy dokonce i děti. Mohu potvrdit, že děti jsou opravdu ze cvičení maminek šťastné a některé dokonce už prý předvádí dřepy doma tatínkům ?

Neváhejte tedy a přijďte cvičení vyzkoušet na první lekci zdarma.

Těším se na Vás,

Vaše Active mama