V roce 2016, když se nám narodil syn Lukáš, jsem začala přemýšlet, jak strávit mateřskou “dovolenou” aktivně. Jako dlouholetá cvičitelka jsem si nedokázala představit, že budu bez sportu, a tak jsem si začala cvičit v parku s kočárkem. K tomu mě napadlo, proč nezačít cvičit i pro ostatní maminky a nedostat je také po porodu do formy. A tak se začala postupně utvářet skupina Active mama – cvičící maminky na Praze 9 v parku Podvinní.

Na podzim 2017 jsem přidala další aktivity pro maminky a děti a zrodil se projekt Parkohrátky. Každodenní návštěvy hřiště mě začínaly nudit. Navíc když jsem viděla tu přírodu v parku u hřiště, v hlavě se mi už honily aktivity, které by se daly s Lukym v parku provádět. A myšlenka dělat aktivity i pro ostatní děti na sebe nenechala dlouho čekat. První Parkorhátky vznikly opět v parku Podvinní na Praze 9, od zimy 2018 je rozšiřujeme po celé Praze, i za její hranice 🙂

Největší radost mám z toho, když vidím, jak se děti po celé Praze při Parkohrátkách smějí a baví, jak rozvíjí své dovednosti díky skvělým lektorkám a jejich nápaditým úkolům, a jak tráví čas na čerstvém vzduchu a ne zavření doma. Tohle mě utvrzuje v tom, že to celé má smysl a dává mi energii vytvářet další aktivity pro děti a rodiče.

Motto Active mama “Aktivujeme maminky na mateřské” v sobě nese naši vizi – chceme, aby maminky na mateřské byly veselé, šťastné, aktivní, plné energie a sexy a přenášely tuto pozitivní energii na své děti. Proto přicházíme s aktivitami, které k tomu mají přispět. Máme plno nápadů a brzy se můžete těšit na další novinky pro děti i maminky.

Pokud máte v hlavě něco, co by podle Vás mohlo aktivovat maminky a zpestřit jim mateřskou,  napište nám a třeba se stanete členkou našeho týmu. Ať už jako lektorka Parkohrátek nebo třeba spolu vymyslíme úplně novou věc 🙂

Přeji Vám krásné aktivní mateřství 🙂

Eva Michálková (Šobrová)